kazimierz dolny konta pocztowePoczta forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Sklep

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
utaa4
udzielający się dyskutant

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 5:43 pm    Temat postu: Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym Odpowiedz z cytatem

Dlaczego do tej pory nikt nie poruszył sprawy GZS-u?Jak długo ludzie będą znosić bezprawne działania dyrekcji szkoły popieranej przez burmistrza!Dlaczego pomija się milczeniem zwalnianie nauczycieli,chociaż przy tworzeniu zespołu szkól burmistrz Dunia i dyrektor Arbuz zapewniali,że nikt zwolniony nie będzie?Nikogo nie interesuje,że dyr.Arbuz miał już trzy sprawy w sądzie pracy,na 30 czerwca ma wyznaczony termin kolejnej rozprawy i następny pozew został złożony do sądu?Czym zajmuje się komisja oświaty?Dlaczego burmistrz nie przeprowadzi kontroli,nie interweniuje,kiedy dzieje się krzywda dzieciom,pracownikom,nauczycielom?Dlaczego w szkole panuje zła, nienawistna,nieprzychylna ludziom atmosfera?Kto akceptuje widzimisię dyrektora,który w środku roku szkolnego zmienia uczących nauczycieli,nie biorąc pod uwagę opinii dzieci i rodziców?Czy władze miasta zgadzają się na prowadzenie prywatnego folwarku przez dyr Arbuza?Dlaczego dzieci należące do chóru nie dostały obiadu w tak" radosnym"dla nich Dniu Dziecka?Dlaczego wysokość przyznanego dodatku motywacyjnego jest uzależniona od stopnia podlizywania się dyrekcji?Dlaczego pracownik obsługi zastępuje nieobecnego nauczyciela,krzyczy na dzieci,zadaje im prace domową,albo wyrzuca ucznia ze szkoły,bo nie ma obuwia na zmianę i dziecko przez dwa dni jest na wagarach?Dlaczego pani od kultury krzyczy do dziecka:"zamknij mordę!"?Dlaczego za samodzielność myślenia,znajomość przepisów,krytyczne wypowiedzi straszy się nauczycieli zwolnieniem?Dlaczego???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hipcio

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może w Zespole Szkół zadomowił się jakiś złowrogi UKŁAD ?
Powrót do góry
utaa4

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brak komentarzy to nie przypadek!Są trudności z zarejestrowaniem się!KTOŚ CHYBA ZADBAŁ O TO,ŻEBY UNIEMOŻLIWIĆ INNYM WYPOWIEDZI NA TEN BULWERSUJĄCY TEMAT.Demokracja,wolność słowa i poglądów to pojęcia obce dyrekcji zespołu.INNE PRAWA OBOWIĄZUJĄ PRZECIĘTNYCH NAUCZYCIELI,INNE ZWIERZCHNIKÓW.Nie dba się o dobro dzieci/znowu uczniowie klas pierwszych zostaną wymieszani,bez ich zgody i konsultacji z rodzicami i nauczycielami,bo "komputer" nie umie sobie poradzić z ułożeniem planu/.Nikt nie myśli o emerytach,nie są zapraszani na żadne uroczystości,nie wychowuje sie młodzieży w szacunku do ich wieku, zasług i doświadczenia.Sobiepaństwo i zarozumiałość dyrektorów zespołu są niebotyczne,a umiejętności i profesjonalizm żadne.Zle się dzieje,ponieważ próbują zastraszać,walczą ze związkiem,dowolnie interpretują przepisy,niesprawiedliwie oceniają pracę nauczycieli,chcą się pozbyć wartościowych nauczycieli,kochanych przez dzieci,docenianych przez rodziców,tylko dlatego,że mają własne zdanie,MYŚLĄ, ROBIĄ KRYTYCZNE,ALE KONSTRUKTYWNE UWAGI.Chcemy mądrej,przyjaznej dzieciom szkoły,chcemy poczucia bezpieczeństwa i spokoju,indywidualnego podejścia do każdego małego i dużego człowieka,chcemy mądrego i kompetentnego kierowania placówką...........ale czy można tak wiele i tak niewiele, wymagać od ludzi zakompleksionych,zadufanych w sobie,zadżumionych władzą?????Smutno i straszno.straszno i smutno
wiem
obserwator

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że z tego powodu tracą - głównie nasze dzieci. Z powodu nieuzasadnionych decyzji odchodzą wartościowi nauczyciele. Na pewno nie ma to na celu utrzymania poziomu szkoły (poziomu kształcenia). Raczej będzie nam jeszcze dalej. Nie ma się, co oszukiwać, że nasze szkoły nie są najgorsze, bo uczniowie na testach wypadają nie najgorzej. Wystarczy spytać nauczycieli puławskich szkół średnich, jak na tle innych wypadają absolwenci naszej szkoły, żeby się przekonać, że jast to jedna z najgorzej kształcących (przygotowujących do szkół średnich) szkoła w powiecie. Myślę, że z tego powodu sprzeciw rodziców jest uzasadniony.
Powrót do góry
Di
super gaduła

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze sie nie powinnam odzywac, bo nie wiem jaka jest sytuacja tej szkoly, ale moze zle wyniki to wynik tego ze lepsi uczniowie nie ida do Kazimierza tylko do renomowanych szkół w Puławach???
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jakbym szedl 2 raz do szkoly to poszedl bym do Kazimierza Smile nie wazny moim zdaniem jest poziom szkoly tylko chec do nauki

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiem
obserwator

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chęci do nauki są proporcjonalne do wymagań nauczyciela... Mądry dyrektor będzie tak dobierał nauczycieli, zdolni nauczyć, wydobyć chęci, z tych przedmiotów, które będą istotne w przyszłości. Zdolnych nauczycieli będzie promował, a nie ich zwalniał.
Powrót do góry
utaa4

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie! mądry,obiektywny dyrektor potrzebny jest tej szkole.Ktoś kierujący się dobrem uczniów,nie swoim i swoich zauszników.WCIĄŻ SŁYSZYMY JAK DYREKTOR CHWALI SIĘ SWOIMI OSIĄGNIĘCIAMI.Przede wszystkim oszczędnościami!po roku jego pracy już wiemy na co idą zaoszczędzone pieniądze.Dyrektor znalazł sobie hobby-rozprawy w sądzie pracy!W ciągu 10 miesięcy swoim "darem mówienia prawdy" i sprawiedliwością spowodował 5 pozwów!!!!!!!!Oczywiście wszyscy uwzięli się na biedaka Sad Hobby to rzecz kosztowna, więc zaoszczędzone pieniądze bardzo się przydadzą na odszkodowania dla zwalnianych lawinowo pracowników,głównie nauczycieli.Nie cieszcie się dzieci!Nawet na nagrody za osiągnięcia w szkole z trudem znalazły się pieniądze.Dyrektor opracował bardzo sensowny sposób rozwiązywania problemów i konfliktów,nie rozmawia,nie negocjuje,czasem krzyczy,ale najchętniej bawi się w "wyzywanki"!!!Ze zjadliwym uśmiechem rzuca:"proszę iść do sądu pracy"A co!? stać pana dyplomowanego nauczyciela wychowania fizycznego na realizację swojego konika!
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj widze ze sytuacja nie jest za ciekawa.nie bede sie wypowiadal bo nie znam sprawy ale zapewniam o moim poparciu Smile

Powrót do góry
GG
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może te sprawy w sądzie to właśnie efekt pozbywania się nauczycieli którzy nie wnoszą nic dobrego do tej szkoły? Przecież sami krzyczycie że mądry dyrektor powinien sobie dobrać dobrych współpracowników. Pozwólcie mu to zrobić, być moze dla dobra naszych dzieci. Może się podniesie poziom szkoły? Poza tym w Dniu Dziecka chórzystki jadły obiad wraz z grupami które oprowadzały, a dzieci miesza się w klasach wszędzie i robi się to dla ich dobra. Poziom nauki w Kazimierzu dopiero odbija się od dna, a Puławach chwalą dzieci bo dostają się tylko najlepsi.
A może utaa masz jakiś osobisty powód aby wetknąć kijek w mrowisko?

Zaznaczam że nie jestem związany w jakikolwiek sposób z osobą Pana Dyrektora, jestem po prostu rodzicem. I nie znoszę zjadliwych tekstów osób które sobie i tylko sobie uzurpują rację.
Powrót do góry
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 2:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzeze dyskusja wre ale po to jest forum i to mnie sie podoba Smile nie zabieram glosu bo nie jestem w temacie ale ob tak dalej

Powrót do góry
wiem
obserwator

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodzice innych dzieci też widzą i wiedzą swoje. Choć się zastanawiają, o co tu chodzi. Dlaczego nauczyciel, posiadający odpowiednie kwalifikacja, b. dobrą opinię rodziców i innych nauczycieli co do spodobów nauczania, musi odejść. Czy dlatego, że jest "niepokorny"? Czy może Dyrektor ma inne priorytety niż zyczyliby sobie tego rodzice (np. może stawia na rozwój rtystyczno-ruchowy dzieci większy akcent niż na inny??)? Jest to po prostu niepokojące, a nie złe nastawienie do Pana Dyrektora.
Powrót do góry
utaa4

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GG!Gdyby każdy dyrektor,który chce zwolnić nauczyciela żle wg niego pracującego,musiał to udowodnić w sądzie,to polskie sądy niczym innym by się nie zajmowały!!!Zwalniani nauczyciele cieszą się autorytetem wśród dzieci i rodziców,mają wyróżniające oceny pracy,są związani ze szkołą od wielu lat i nagle,od września ubiegłego roku,przestali dobrze uczyć?Chyba nikt logicznie myślący w to nie uwierzy.Dyrektor,jeżeli chce zwolnić pracownika musi mu wystawić negatywną ocenę pracy na podstawie hospitacji w obecności doradcy metodycznego/bo nawet wybitna jednostka,za jaką uważa się dyrektor,nie może wypowiadać sądów o poprawności merytorycznej prowadzonych lekcji,oczywiście z wyjątkiem wf Very Happy/GG pisze,że łączenie klas,mieszanie dzieci to troska o dobro dzieci/hasło nadużywane i poniewierane/,ale dyrekcja tłumaczy,że to tylko ze względu na plan!!!Dzieci płaczą, rodzice o niczym nie wiedzą,nikt nie pyta wychowawców,którzy przez rok tworzyli zespól klasowy,poznawali uczniów.Po prostu,komputer tak wyrzucił! Koniec kropka nie ma dyskusji.Smieszno i straszno,straszno i śmieszno Laughing Crying or Very sad
krzyś
baron dyskusji

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 2:40 pm    Temat postu: Czy to prawda, że dyr. Arbuz zwolnił panią Ewę W. Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to prawda to jestem naprawdę ciekaw jakimi kryteriami doboru kierował się szanowny dyrektor.
Pani Ewa uczyła mnie przez kilka lat, uczyła moich znajomych, uczyła również ich dzieci. Z tych obserwacji mogę powiedzieć, że była nauczycielką zaangażowaną, doświadczoną i ambitną, jednocześnie robiła to z sercem.
Pani Ewa od dawna była zaangażowana w życie kulturalne Kazimierza, prowadziła szereg inscenizacji, spektakli.

Zrobiłem prosty sprawdzian, w Google wpisałem dwie frazy:
- Ewa W.... Kazimierz Dolny
- Jerzy Arbuz Kazimierz Dolny (wymieniam z nazwiska, boć to osoba publiczna)

I co otrzymałem:

- dużo informacji o działalności kulturalno-oświatowej
- fotografie wykonał .....

co dodać, oczywiście o ile to prawda z tym zwolnieniem.
Żenada, o ile to prawda.
Co na to Rada, Burmistrz (którego zresztą swego czasu wspierałem) - nie wiem, ale chętnie poznam ich opinie.
Powrót do góry
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ciekawie sie dzieje jak jutro bede w kazimierzu too przyjde popatrzec na szkle i przypomni mi sie wasza dyskusja Smile

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: